Prosinec 2008

SOS Brigade

27. prosince 2008 v 22:22 | Slovča |  Anime recenze

Suzumiya Haruhi je středoškolačka v prvním ročníku a je nejhezčí holka na střední škole.
Ale hned první den při představování ve třídě vstane a prohlásí: "Obyčejný lidi jsou mi volný, jestli je mezi váma nějakej ufoun, superman nebo cestovatel časem, tak ať se ke mně přidá, jestli ne, tak ať se se mnou ani nepokouší bavit." Čímž si akorát všechny znepřátelí. Kyon je spolužák Haruki a naneštěstí sedí přímo před ní. Jednou se s ní dá do řeči ... a všechno se pro něj obrátí naruby.

Haruhi se ho od té doby drží jako klíště a tahá ho do všech svých potřeštěných akcí a nápadů, z kterých jen tak tak vyvázne živý. Například Kyona a další chudáky donutí, aby s ní vytvořili školní klub, protože ostatní kluby za nic přece nestojí. Klub nazve SOS Brigáda a její členy nutí dělat samé blbosti.
Jenže Haruhi není jen "obyčejná" bláznivá středoškolačka. Ve skutečnosti má obrovskou sílu, o které neví a ohrožuje existenci země a života na ní. Proto jsou její přátelé z SOS Brigády lidé se zvláštními schopnostmi, kteří mají ve skutečnosti za úkol dávat na Suzumiyu pozor.

Můj verdikt: Toto anime jsem ještě nedojukala, ale už ze začátku můžu s jistotou říct, že je toto anime padlý na hlavu. Nicméně je senzačně provedené a určitě budete padat smíchy ze židle.D.N.Angel

27. prosince 2008 v 16:40 | Slovča |  Anime recenze

Tento příběh je o Daiskem, který v sobě nosí DNA Darka - anděla s černými křídly. Daisuke je zamilovaný do Risi, svojí spolužačky, ale až později zjístí, že jeho pravé city patří Risinému dvojčeti Riku. Jeho staré pocity byly totiž Darkovy, a tak vždy, když Risu viděl, změnil se na Darka.
DNA Darka se dědí z generace na generací už po několik set let, vlastnil ji i Daisiho otec.
Daisuke má velmi zvláštní rodinu: Velice hodnou maminku a mírně bláznivého dědečka, který ho zasvěcuje do tajemství celé jejich rodiny a posílá ho na mise, kde musí čelit hrozbě, jež chce zničit lidstvo. Do cesty mu však vstupuje Hiwatary, jeho spoužák, který má v sobě pekelné dvojče Darka - Krada, anděla s bílými křídly. Ten touží po Darkově smrti.

Můj verdikt: Příjemné animko, které neokusilo žádné zvrhlosti, je jen milé a zamilované. Proč ne? :) Nenechte se ale obalamutit, černou nenosí jen zloduši. A z tohohle plynou jen samé potíže.
ELFEN LIED

27. prosince 2008 v 15:32 | Slovča |  Anime recenze

Celý tento příběh začíná tehdy, když Lucy, velice silný Diclon, utíká z jistého ústavu, kde na ní a dalších diclonech prováděli pokusy. Při svém utěku Lucy zabije několik desítek vycvičených vojáků svojí silou. Je však zraněna a padá do moře.
Vyplave až po několikati dnech na pobřeží jednoho města, kde jí najde starý kamarád z minulosti Kouta a jeho sestřenka Yuka, která je do svého bratrance tajně zamilovaná. Lucy má dvě osobnosti, jednu zlou, která prahne po krvi lidí a druhá, která je velmi roztomilá a jediné, co umí říct je "Niu". Kouta se tedy o Nyu stará společně se svou sestřenkou Yukou, která se k němu nastěhovala. Brzy se jejich rodina začně dále rozšiřovat.
Ředitel ústavu stále Lucy hledá, jelikož i ona samotná může vyhladit celé lidstvo. A je dokonce tak zoufalý, že využívá všech prostředků, aby ji dostal.

Můj verdikt: Nejdřív bych chtěla upozornit slabé povahy! Pokud nemáte rádi litry krve a utržené končetiny, ratši to nezkoušejte!
Myslím, že to je velice povedené ANIME a k tomu skvěle nakraslené a věřím, že se u něj ani nebudete nudit. Celý příběh samozřejmě není jenom o krvi, ale taky hodně o lásce a přátelství.