Srpen 2009

Wolf's rain

17. srpna 2009 v 19:39 | Slovča |  Anime recenze
Smrt. Vlci věří, že po ní je ráj, jak to píše Kodex Měsíce. Ráj je jediné místo, kde kvete Měsíční květ. Ten kvetl i na Zemi, ale jak se do srdcí vkrádalo zlo a zemi pohlcoval stín, všechny zářivé květy uvadly. Poslední lidé, kteří znají legendu, to ví. Aby se mohli dostat do ráje, pořebují samotného vlka, který je tam odvede, květinu z onoho místa a Chezu, květinovou dívku. Vlci však už dávno podle mnohých vyhynuli, květiny zmizeli a Cheza s nimi.
Jak se však hned na začátku ukáže, stále tu vlci jsou a stejně jako ostatní baží po místu Míru. Proto se jich skupinka rozhone společně najít Chezu. Zdá se totiž, že se blíží konec světa.
Aby jste se však nemýlili. Vlci jako takoví už nejsou jako dřív. Kdykoliv chtějí, změní se na člověka. Když však nastane nějaká nebezpečná chvíle, naroste jim kožich a změní se.

Odkaz na obrázek ->

Můj verdikt: Tak tohle vám v kuse útočí na hlavu. Buď vás to rozesměje na pár vteřin nebo nehorázně rozesmutní. Určitě to s váma zavergluje a trochu vás to emocionálně nabije.Vampire Knight

17. srpna 2009 v 19:21 | Slovča |  Anime recenze
Škola Academy Cross se na pohled se zdá jako obyčejná škola, ale zdání klame. Na univerzitě se totiž střídají dva druhy studentů:"Denní třída" a "noční třída". Denní třída musí školu ihned po dopoledním vyučování opustit a odebrat na kolej. Kdežto noční studenti školu navštěvují pouze v noci. Na tohle střídání studentů dohlížejí dva předurčení prefekti z denní třídy - Yuuki Cross a Zero Kiryuu, kteří jako jediní spolu s ředitelem znají tajemství nočních studentů...

Když byla Yuuki malá, zachránil jí život upír jménem Kuran Kaname. V té době byli v jejím životě poze dva muži - Kuran Kaname a její adoptivní otec.

Na scéně se objevuje Zero Kiryuu. Celou Zerovu rodinu zabil upír a on jen zázrakem přežil. Ředitel, tedy adoptivní otec Yuki, se ho ujal. Z Yuuki a Zera se stávají dobří přátelé.
Zero byl vždycky trochu tajemný a skleslý, nejvíce však v posledních letech.
Pravda pomalu vyplouvá na povrch. Jak se zdá, Zero se stává tím, čím sám opovrhuje, a nedá se to zastavit.
Yuuki má ale na výběr. Zachrání Zera a dá mu vůli žít nebo si vybere Kanameho?

http://shar0.files.wordpress.com/2009/10/vampire_knight.jpg

Můj verdikt: Wow! Co jiného říct? Tohle je bombové animko a já ho doporučuji!