Září 2009

Blood+

3. září 2009 v 7:27 | Slovanka |  Anime recenze
Saya žije se svým tátou a dvěma bratry docela poklidný život. Chodí do školy, má své přátele. Brzy však pozná, že dosavadní život byl naprosto rozdílný. Ve škole jí totiž napadne podivná stvůra...

Kdysi dávno na jedné výpravě objevil jistý vědec můmii nějaké zrůdy. V její děloze byly nalezeny dva kokony, z kterých se po dotyku z krví vyklubali dvě malé lidské děti. Vědec byl natolik překvapený objevem, že si obě dvě malé holčičky vzal domů. Jednu dívku choval jako vlastní dceru, ale tu drhou zamkl ve vysoké věži.
To ještě nevěděl, že právě tohle bude mít absolutní dopad na celou zemi. Saya byla ta, jež žila v zámku. Vědec na ní dělal potají pokusy. Dokonce jí přivedl partnera. Haji byl v té době ještě velmi mladý. On rostl, stal se z nej muž, ale Saya se zastavila na pomyslné šestnáce.
Také zjístil jednu velmi zásadní věc. Obě dívky měli opravdu zajímavou krev. Ta dokázala z lidí udělat chyroptery - obří monstra s velikou silou. Taky si byly navzájem nebezpečné. Jedna druhou mohla zabít jen jedinou kapkou krve, která by se dostala do obejhu té druhé. To samé platilo i pro chyroptery.
Jednoho dne Saya objevila svoje dvojče. Z přesvědčení, že se vlastně ani tak moc nestane, sestru pustila ven. Diva se však zblázní a zabije jak vědce, tak všechny ostatní. Bohužel však nemá čas na jakoukoliv reakci. Brzy Saya usíná a budí se až za dalších 40 let.
Její sestra si v sestřině nevědomosti stihla z vlastní krve vytvořit celou armádu chyroptenů. Ze Sayi se stává vraždící stroj, protože právě ona je jediná, která dokáže spolehlivě vyhubit tato monstra. Dívka je dokonce přesvědčená o tom, že musí zabít jak Divu, tak i sebe, aby zastavila další množení chyroptenů.
Přidává se k organizaci Červený štít, která chce to samé. I její bratři a táta jsou do tohohle projektu zapleteni. Na vlastní kůži pocítí, že příjde daleko o víc, než kdy očekávala.

Můj verdikt: Těžké psychologické drama. Vážný příběh mladé holky, která je ve skutečnosti neuvěřitelně stará, a má velmi nevšední problémy, se kterými si neví rady. Pomalu přichází o své nejbližší a snaží se znova stavět na nohy.