Leden 2010

Princess Tutu

12. ledna 2010 v 18:27 | Slovča |  Anime recenze

Pohádky, kouzelné melodie a balet . . .
Byl, nebyl jednou jeden vypravěč, který se jmenoval Drosselmayer. To co napsal, stalo se. A ačkoliv zemřel, jeho duše nemá stále pokoj a přeje si měnit osudy lidí.
Kdysi dávno žil jeden princ, který bojoval s krutou obludou. Vyhrál nad ní, ale přišel o své srdce a stal se z něho jen chladné tělo bez citů. Ten princ se jmenoval Mytho. Jednou ho uviděla kachnička Ahiru a chtěla mu pomoct. Náš vypravěč neváhal. Daroval kachničce kouzelný šperk, který ji měnil na dívku a taky na princeznu s kouzelnou mocí. Aby Mytha zachránila, musela sbírat jeho kousky srdce, které se skrývaly u nešťastných lidí a na tajemných místech.

Celý příběh se odehrává na baletní škole. Ahiru v podobě dívky je trošku nešikovná, ale když se změní na princeznu Tutu, stane se na krásnou tanečnicí. Do příběhu se později zaplétá temná Rue, spolčená s vranami a taky Fakir, který se zprvu zdá zlý, ale později se ukáže jeho pravá stránka.

Můj verdikt: Kouzelný příběh, který se ze začátku zdá trochu stereotipní, nicméně nestrácí na kouzlu. Nikdy jsem nebyla příznivcem baletu, vlastně jsem se ho potají štítila, ale po shlédnutí tohohle animka se moje nechuť vytratila jako pára nad hrncem. Odtěď mě pohled na tu nádheru jen rozněžní..:)You are my girlfriend

8. ledna 2010 v 21:11 | Slovanka |  Manga recenze


You are my Girlfriend je kraťoučká manga o středoškolačce nastupující na novou školu (Sugi), která prostě.. Neumí být slušná.
Vždy, když otevře pusu, řekne něco zlého, a proto se s ní nikdo nechce bavit. Jako nová středoškola se však musí zařadit do nějakého školního klubu. Jediný do kterého jí příjmou je ´klub Panen´, ve kterém je jediný kluk, který se chová jako gay (Kirie). V krátké chvíli se s ním skamarádí a ví, že ho skrátka nesmí zklamat.