Duben 2011

Pusť mě dovnitř.

16. dubna 2011 v 20:28 | Slovča |  Filmy recenze
Takhle by se lehce dalo přeložit "Let me in", Americko-Britská předělávka "Ať vejde ten pravý". Film byl natočen teprve minulý rok, odehrává se však v době o něco starší.
Owen, který žije pouze se svou matkou, je často šikanován. Chybí mu otec a sám nemá sílu nějak z těhle problémů uniknout. Až do chvíle, kdy se do bytu vedle nastěhuje podivná holka, co chodí naboso, a brýlatý stařík. Zprvu mu uniká význam všech věcí, co vidí. Později mu však dojde, že se spřátelil s krvelačnou obludou - upírem.
Malá upírka Abby však jenom touží po přátelství a lásce. A jak jinak, trochu i po krvi.


Můj verdikt: Nečekejte úlisné pusinky a sladká slůvka Twilightu.
Upíři jsou tady opravdu jako upíři, krev teče v litrech
a často příjde někdo k úhoně. Příběh je plný syrových pocitů.
Rozhodně není pohádkou.


Claymore

10. dubna 2011 v 15:44 | Slovča |  Anime recenze

Claymore je organizace bojující proti Yomám, krvelačným démonům požírajících lidské vnitřnosti. Jestli si jako její členy představujete ostřelené svalnaté chlapíky, jste vedle. Jedinými účastníky boje jsou totiž útlopasé blondýnky s velkými meči a stříbrnýma očima. Jejich síla, jinak taky nazvaná Yoki, jim taky může uškodit. Když pomyslný pohár přeteče, z krásných bojovnic se stanou zubaté obludy. Claymore už jako takové působí nebezpečně, proto se jim všichni vyhýbají.
V prním díle se seznámíme s Clare, která nás průběžně provede celým příběhem. Hned na začátku totiž zachrání jednoho kluka, který jí půjde po boku. Proč to však udělala? Je něco skryté v její minulosti?
Ne všechno se však točí kolem bojů. Příběh se zaobírá i více než složitými vztahy mezi postavami.

Anime končilo 26 dílém v roku 2007. Jestli je série uzavřená, to se neví.

Můj verdikt: Jde především o bojovku. Nečekejte žádné vtípky, jde výhradně o syrové pocity, jako je strach a napětí. Často se tady setkáme s krví, sem tam někdo příjde o končetiny...


Joe Hisaishi

6. dubna 2011 v 18:38 | Slovča |  Úžasné osobnosti
Kdybych si mohla vybrat, se kterým velkým hudebním umělcem bych se chtěla setkat, byl by to právě on.

Joe Hisaishi (Joe Hisaiši) je především hudební skladatel, je však taky režisér a dirigent. To všechno tak nějak do sebe zapadá, protože hudba, kterou Hisaishi tvoří, je především určená právě filmům. Samotný Joe je vlastně známý hlavně díky spolupráci s tvůrcem animovaných filmů Hayao Miyzakim (Hajao Mijazakim). Komponoval hudba skoro ke každému z jeho příběhů.
Pod takovým skládáním soundtracků si často lidé neumí nic představit. Pokud se tedy podíváme z blízka, zjístime, že se vše tvoří za přítomnosti celého velkého orchestru.
Už proto snad skláním hlavu. Vyznat se ve velikém moři hudebních nástrojů je pro mě nemožné. Natož skládat tak úžasnou procítěnou hudbu. :)
Joe Hisaishi je japonské národnosti, šestého prosince oslavil kulatých šedesát let. Za svůj život vytvořil něco přes sto soundtracků a alb. Pokud můžu říct ze svého pohledu, žádná z jeho písní neztratila na kráse.
Kdybych si mohla vybrat, se kterým velkým hudebním umělcem bych se chtěla setkat, byl by to právě on.
Tady drobná ukázka z jeho skladeb vytvořených pro animované filmy Miyzakiho:

-Princess Mononoke (Princezna Mononoke)
- Howl´s moving castle ( Zámek v oblacích)- Spirit away (Cesta do fantazie)


Peklo je tady, na Zemi.

4. dubna 2011 v 19:09 | Slovča |  Téma
Já a mé zlejší já. Rozmluva o světě jaký není a jeký nikdy nebude.

"Půjdeš do pekla, hříšníku!"
Ach ano, jak jinak. Už po dlouhá staletí si křesťaství sjednavá klid touhle výhružkou. Peklo, místo démonicky rudé a horké, kde se smaží duše všech pohanů a kacířů, není zrovná oblíbené místo na nedělní vycházky, no ne? Nicméně, přestože mnozí z vás žijí v představě opravdového existujícího pekla, já zástávám názor úplně jiný. Protože moje temná zem a zlé podsvětí miliónů jiných lidí není nikdy jinde, než tady.
-Hloupost!
Možná pro vás, pro tebe - ačkoliv slunce svítí, máte nacpané břicho a cítíte se fajn. Protože na druhém kontinentu, roky chůze a týdny jízdy žijí lidé, kteří hlady nemůžou spát. Kteří jsou nemocní, nebo se klepou strachy o své příbuzné. Ti se nemají až tak fajn.
-No počkat, ale tady? Tady je kousek ráje! V téhle zemi se žije dobře!
Tedy, pokud zrovna vedle v bytě nepobodal kamarád kamaráda... Nebo venku na ulici neochmatává úchyl malou holčičku. Nebo třeba...
-Ale svět je přece tak veliký!
...Nebo právě neubíjí školák psa. Nestahují z kočky kůži za živa. Nemlátí tulení mláďata pro zábavu, to znáš ne? Prý je to sport. Mohla bych pokračovat věčně - tak už to vzdej...Upírova panenka

2. dubna 2011 v 14:34 | Hallo-chan |  Moje výtvory
Tak jsem to tady konečně dala - obrázek Upírově panence, nakreslený v ryzím stylu mangy. Oči většinou kreslím víc lidštější, tentokrát jsem však zkusila jeden ze stylů korejské mangy.
Obrázek jsem kreslila chvilku. Nejdříve lehký náčrt tužkou, potom obrysy černě. Na rudou jsem použila červenou tuž.
Je to ručně dělaná práce, nic kromě podpisu dole není dělané na počítači.
Slovča :)


PS: Pozor na autorská práva. Obrázek sice není nejlepší, ale pokud ho někdo dá na svůj blog bez odkazu, je to krádeš. :)