Únor 2012

Kapitán XII.

26. února 2012 v 17:56 | Slovanka |  Kapitán
Zdravím všechny! Kapitán toho hodně zamaškal, ale je zase zpět, po krátkém a vydatném odpočinku. (Frank a Gerard jeli s ostatními členy štábu i herci na vánoční, povániční a jarní prázdniny do Egypta za slevněné letenky x) Omlouvám se všem čtenářům za tu dlouhopu pauzu a doufám, že jste na mě nezanevřeli :)


Otevřel jsem oči a probudil se do slunného rána. A cítil jsem, že jsem ztratil něco nedosažitelného, něco skrytého na okraji mysli. A jen na vlásku, jako vybledlá vzpomínka z raného dětství, se mi vybavil sen, který se tuto noc zdál. A nechtěl jsem ho zapomenout, a tak jsem celou svou vůlí zatáhl za ten vlásek, a on se nepřetrhl. A já si náhle uvědomil, co za sen to byl.

Místnost sebevrahů

23. února 2012 v 12:25 | Slovča |  Filmy recenze
Polský film od režiséra Jana Komasa je opředený zvláštní temnou atmosférou. Není divu, samotný film je především o tom, jak snadné je sklouznout do deprese. Příběh je vyprávěn z pohledu mladého studenta Dominika, který při jednom z maturitních večírků zjístí, že je homosexuál. Není to až taková rána, dokud ho nezačne odsuzovat třídní kolektiv.


Domonik se při svých depresivních toulkách po internetu seznámí s mladou růžovlasou dívkou, která ho pozve na internetový server do skupiny zvané Sala Samobójców, tedy místnost sebevrahů. Od té chvíle to s ním jde od desíti k pěti, přesvědčován dívnou z druhé strany monitoru, že jediným řešením je smrt.
Film vyšel do oběhu minulý rok a získal ocenění Modrého anděla.


Můj vedikt: Mě samotnou film nejen překvapil (čekala jsem slabší), ale i dost zajímal a bavil. Ráda ho doporučím, protože to je jeden z mála kusů polské kinematografie, které znám a stojí za to.