Duben 2012

Durarara!!

12. dubna 2012 v 19:56 | Slovanka |  Anime recenze
Čtvrť Ikebukuro v Tokyu není zrovna nejklidnější.Vlastně tam žije mnoho podivných lidí, které deprimuje jejich více než podivná minulost a její následky. Ať už jde o obrovskou sílu, staré nevyřízené účty a traumata z dětství: Nikdo v Ikebukuro není docela normální.
Mikado právě na toto životu nebezpečné místo přijíždí studovat. Nemusí se bát, že by se zde ztratil, protože ve městě bydlí jeho dobrý kamarád Kida. Ten mu prozradí všechny tajemství a nebezpečí, kterým by se měl neznalý Mikado vyhýbat. Třeba barman s ohromnou silou, motorkářka bez hlavy nebo gang Dollars. Mikado se ale i přes Kidovi upozornění zaplete do klubka podivných záležitostí, které na první pohled nestojí za řeč, ale v hloubce jsou pekelně černé.




Já a knihy

4. dubna 2012 v 22:18 | Slovanka |  Čas pro slova
Zdravím všechny návštěvníky! Je to už nějaká doba, co jsem nenapsala a moc se za to omlouvám, ale byla jsem v opravdové časové tísni, nehledě na turné se sborem, které jsem měla. Abych dohnala aspoň trošku toho, co jsem promeškala, dám tu něco, co jsem ještě nedělala. Inspirace přišla odtud: malacandra.blog.cz. Moc za ni děkuju. No a tady je dozajista vyčerpávající dotazník.

Slovča.

1.Oblíbená kniha z dětství?
Moje první láska, Kateřina v zemi Ásů od Košanové Marcely. Dostala jsem ji na konci druhé třídy od rodičů.
2. Co právě čteš?
Jednu z knih povinné četby pro maturitu, Červený a černý od Stendhala.