Květen 2012

Kapitán XVI.

23. května 2012 v 15:20 | Slovanka |  Kapitán
... Je těžké to takhle ukončit, zvláště po tom, co jsem si konec nechala tak dlouho pro sebe. Myslím ale, že je načase ho vypustit do světa; rozloučit se s mojí první pořádnou story. Děkuju všem za komentáře a za podporu, bez které bych to určitě nezvládla. :-)
Slovča

Kapitán se loučí, jak jinak než salutuje.


Ležel jsem a obklopovalo mě světlo. Cítil jsem se neskutečně unavený, jako bych nespal celé dny. Všechno mě bolelo, ale jen vzdáleně, jako bych byl ve svém těle cizincem. Jen návštěvníkem, který brzy zase odejde. Marně jsem se snažil pohnout, byť jen posadit. Trvalo mi neskutečně dlouho, než jsem posbíral rozsypané myšlenky. A pak jsem to dokázal a otevřel oči.
"Gerarde? Gee, slyšíš mě?" ozvalo se mi kousek nad hlavou a já zaznamenal, že se nade mnou sklání rozmazaný stín. Nemohl jsem poznat, kdo to je, a marně mrkal, až se mi po tvářích rozkutálely slzy.
"Gee, nebreč, to sem jenom já, Frank," hlesl ten šťastně nešťastný hlas a já se konečně uklidnil. V znecitlivěné ruce jsem poznal tu jeho, jak mě pevně svírá. Ničemu jsem nerozuměl. Zmatený a neschopný se hnout, uvězněný ve vlastním těle. Čísi rty mě chlácholivě políbily na tvář.
"Neboj se, brzy budeš v pořádku. Máš v sobě spoustu léků, skoro týden si ležel v umělým spánku. Všechno bude v pohodě," ujistil mě Frank a já se rozhodl, že mu budu věřit, dokud jsem vyčerpáním neusnul.


NO. 6

10. května 2012 v 18:18 | Slovanka |  Anime recenze

Postapokaliptický příběh blízké budoucnosti se odehrává ve městě zvaném NO. 6, které se zdá být dokonalou utopií. Jak se ale brzo Sion přesvědčí, kouzlo a krása se zde vyplácí krutou a krvavou cenou. Všichni, kdo odporují vládě NO. 6 jsou tajně ničeni.
Když bylo Sionovi dvanáct let, navštívil ho podivný vetřelec. Neznámý, asi zhruba stejně starý kluk postřelený jednotkami NO. 6, se představí jako Nezumi. Jak nečekaně se ale Nezumi objevil, tak rychle i zmizel. Zanechal v Sionovi jen zmatek nad právě objevenou stinnou stránkou jeho utopického města. Netrvá to dlouho a Shion je zavlečen do podivných intrik města, zatčen policisty už čeká jen na nejhorší. Naštěstí mu na poslední chvíli příjde na pomoc Nezumi, starý přítel z dětství.


Můj verdikt: Krátké jedenáctidílové animko bych zařadila do shounen-ai. I přestože se v něm toho moc neděje, díly jsou po většinou prázdné a bez akce, není tohle animko k zahození. Až na dramatický konec bych ho prostě zařadila mezi "odpolední oddechovky".Fruits basket

8. května 2012 v 10:10 | Slovanka |  Anime recenze

Tohru, usměvavá japonská středoškolačka, se dostala do více než prekerné situace. Před nějakou dobou jí umřela maminka při autonehodě a její dědeček opravuje dům, a tak nemůže jinak, než potajnu přespávat v lese. Aby toho osud nenachystal málo, Tohru se nedopatřením dostane do domu svého spolužáka Yukiho. Již brzy zjistí podivné tajemství rodiny Somna: Mění se do podob čínského zvířetníku, jen co je obejme osoba opačného pohlaví.

Anime je ukočené, i přestože se v něm neobjevila všechna zvířata zvířetníku. Anime má pěkných 24 dílů.