Říjen 2012

Playful kiss

21. října 2012 v 12:35 | Slovanka
Zdravím všechny návštěvníky! Pro změnu tady ZASE straší nějaké to dorama a jak to vidím, nejspíš se jich ještě hodně dočkáte. :) Přeju tedy těm, kdo hledají inspiraci, ať ji najdou, a těm, kdo zde jen tak zabloudili, ať objeví něco nového ;)

Vaše Slovča :)

Oh Ha ni je trošičku hloupější, to ale neznamená, že by si v životě nedokázala poradit. Tedy, až na jednu věc: Je zamilovaná do toho nekrásnějšího a především toho nejchytřejšího kluka ze školy, a to už pěkně dlouho. Jednoho dne se rozhodne do toho praštit, a tak Baek Seung Joovi napíše dopis, ve kterém mu vylíčí své pocity. Jediné, čeho tím ale docílí, je, že se jí dopis vrátí s opravenými chybami (dokonce i oznámkované). "Nejvíc nesnáším blbý holky," řekne jí Baek Seung Jo.
Ha ni se ani nestačí kvůli tomu trápit, protože jí a jejímu taťkovi při zemětřesení spadne barák prakticky na hlavu; Ha Nina rodina se stane bezdomovci. Ha Nin otec ale zkontaktuje staré známé, u kterých si domluví přechodné spaní. Teprve když se nastěhují, Oh Ha Ni zjistí, že tátův starý kamarád je otcem Baek Seung Jona, u kterého budou bydlet.
No a jak to bývá, co se škádlívá, to se rádo mívá...


Boys Over Flowers

14. října 2012 v 14:02 | Slovanka |  Seriály a dorama

Dneska bych Vás chtěla uvítat jen krátkým citátem. :)
"Přítel je ten, kdo o vás ví všechno a má vás pořád stejně rád." Elbert Hubbard
Vaše Slovča

Geum Jan Di je naprosto obyčejná studentka střední vrstvy. S celou rodinou bydlí v malém bytě, její otec pracuje v čístírně, její malý bráška navštěvuje běžnou školu. Jan Di se pilně snaží jak ve studiu, tak i ve své práci na půl úvazku, aby rodině pomohla s výdaji. Dlouho to ale netrvá a naše hlavní hrdinka je stažena do světa majitelů megakorporací a velkých umělců. Stane se to hned po tom, co je přijata na školu pro výjmečné (a především bohaté) studenty v jejím městě. A nebylo by to dobré dorama, kdyby se Jan Di schodou okolností nestala středem pozornosti čtyř neuvěřitelně krásných a bohatých vladců téhle školy. A jak asi všichni chápate, se známostí F4 přichází jen samé starosti a problémy.Love Rain

10. října 2012 v 18:23 | Slovanka |  Seriály a dorama
Zdravím všechny navštěvníky, ať ty staré nebo nové. Dneska, v dobré a dílčí náladě, jsem se rozhodla zaplnit rubriku seriálů a dorama a podělit se s Vámi o své ceněné hodiny sledování. Mimochodem, DORAMA jsou seriály, ale ne jako každé jiné. DORAMA spadají do japonské, taiwanské a korejské filmové tvorby.

Doufám tedy, že se Vám bude líbit první ukázka..:)
Vaše Slovča

Seo In Ha se do Kim Yoon Hee zamiloval ve třech vteřinách. A ona do něj taky, jen kdyby si to navzájem dokázali říct. Pro své plaché povahy se o svých citech doví až příliš pozdě - Kim Yoon Hee se nechá přemluvit ke vztahu s nejlepším kamarádem své jediné lásky, Dong Wookem.
Když pak konečně Seo In Ha řekne o svých citech Kim Yoon Hee, nemají na výběr. I přes nepochopení a nenávist ze stran jejich přátel, musí zůstat spolu. Moc dlouho jim to ale spolu nevydrží. Kim Yoon He je diagnostikována smrtelná choroba a Seo In Ha je poslán na vojnu. Jejich cesty se rozdělí, ale ne navždy.

Příběh nám nečekaně skočí do doby o třicet let později. Seo Joon, namyšlený fotograf, a Jung Ha Na, veselá studentka zahradnictví, se díky náhodě potkávají tolikrát, až si navzájem lezou na nervy. Láska na sebe ale nedá dlouho čekat, a tak se ti dva do sebe brzy zamilují.
Dokonce i Kim Yoon Hee a Seo In Ha se po mnoho letech setkávají, a zdá se, že jejich láska překonala všechny nesnáze: Manželství s celkem jinými lidmi, i třicetileté oddělení od sebe. Nečekejte ale konec, neboť to nejhorší teprve přichází - Jung Ha Na je totiž Kim Yoon Heenou dcerou a Seo Joon je Seo In Haovým synem. Jestli se tedy jejich rodiče vezmou, budou z nich sourozenci!