Únor 2013

Dva z nás a Podvečerní boj

25. února 2013 v 17:34 | Slovča |  Moje výtvory
Pěkný podvečer všem! :) Jsem tu znovu, tentokrát s něčím ještě straším. Obě věci jsou spíše takové odpočinkové díla. Vznikla na A4, jedno vodovkami, druhé tuží. Oboje následně upraveno na počítači - jenom dobarveno v Paint. NETu.
Doufám, že se vím budou obrázky líbit.
Vaše Slovča :)
PS: Druhý obrázek je s tématikou první světové války.Z náčrtníku

19. února 2013 v 19:07 | Slovča |  Moje výtvory
Docela nedávno jsem si koupila krásný blog, který je neježe pěkně tlustý a bohatý na stránky, ale je taky ak příjemně světle čverečkovaný, že je pro malování jako dělaný :) Kresleno rukou, ve Photoshopu podbarveno, v Paint Tool Sai ještě několik drobných úprav. Namalováno jen črtem (bez použití gumy :D) strávený čas nad tím i s počítačovou tvorbou zhruba patnáct minut. :)
Doufám, že se bude líbit,
Vae Slovča :)


Wendy a Petr Pan

18. února 2013 v 17:09 | Slovča |  Moje výtvory
Tenhle obrázek jsem nakreslila už dávněji. Teprve včera jsem si ho upravila tak, aby se mi líbil, a doufám, že se bude líbit i vám. Wendy a Petr pan to sice doslova nejsou, ale možná takhle v nějakém paralerním světě vypadat budou - když pomineme to, že prakticky nejdou v temné noci vidět... Obrázek kreslený ručně, v Easy Peint Tool Sai dobarvený.

Vaše Slovča :)
PS: Mimochodem pohádku Petra Pana miluji, a nejspíš tomu tak i navždy bude. :)


*Doporučuju si poslechnout :)

*Myslete prosím na autorská práva a uvádějte odkaz :)

City Hunter

17. února 2013 v 17:34 | Slovča
City Hunter není seriál jako každý jiný... Byť trochu ujetý, neboť je korejský ( a korejci jsou pro nás Evropany tak trošku z ruky), City Hunter je stále velice kvalitní seriál. Není divu, že je prohlašován za nejlepší korejský produkt filmového světa roku 2011.

Během války - roku 1983 - bylo vysláno dvacet jedna utajených vojáků na akci. Nevrátili se. Byl totiž vydán utajený povel je postřílet, ačkoliv všichni věrně sloužili své vlastni. Toto krveprolití přežil jenom jediný člověk, a to Kim Sang Joon. Ten si slíbil, že zavraždí pět politiků, kteří se zasloužili o smrt jeho kamaráda.
Ukradne čerstvě narozené dítě jeho mrtvého přítele a odjede do Vietnamu, kde založí pěstírnu heroinu. Při pobytu cvičí Lee Min Hoo, kterého ukradl jeho vlastní matce, aby mu jednoho dne mohl říct pravdu a oba dva tak mohli pomstít dvacet jedna padlích vojáků.
Oba dva se pak vrací zpátky do Jižní Korei, aby vykonali pomstu. První, čím musí začít, je nalézt na kom ji vykonat...


Faith

13. února 2013 v 16:34 | Slovča |  Seriály a dorama
Právě před chvilkou jsem se dokoukala na další dorama. Jde o Faith, do češtiny přeloženo víra. Doufám tedy, že se vám bude líbit...
Vaše Slovča :)

Mladý kapitán Choi Young spolu se svou družinou doprovází mladý královský pár, krále Gong Mina a princeznu No Gook, do hlavního sídla Jejího Veličenstva. Naneštěstí po cestě dojde k jejich přepadnutí a princezna No Gook je smrtelně zraněna. Choi Young proto nemá jinačí šanci, než projít Nebeskými dveřmi, které se zrovna v tu dobu otevírají, a hledat za nimi Božského lékaře. Ten jako jediný může princeznu zachránit.
Choi Young však neví, že to není nebe, ale budoucnost, odkud přivede mladou doktorku Yoo Eun Soo. Yoo Eun Soo si tak přeje jenom jediné, a to navrátit se zpátky domů. Jediné, co však tuto čtveřici hlavních postav čeká, jsou neustálé boje o krále, jeho trůn a životy jejich blízkých, o které se je snaží připravit mocichtivý Ki Cheol.


Flořino tajemství

10. února 2013 v 19:38 | Slovča |  Moje výtvory
Zdravím všechny příchozí! Vzhledem k tomu, že jsem nemocná a mám jarní prázdniny, můžu si užívat spoustu volného času. Protentokrát jsem tady s trochu starší kresbou, která mi už delší dobu ležela v šuplíku.
Obrázek jsem malovala ručně tužkou na papír a následně dobarvila na počítači v Photoshopu a Easy Paint Tool Sai. Bohyně Flora, kterou můžete vidět na obrázku, představuje římskou verzi řecké Chloridy, patronky květin a zahrad. Často bývá porovnávána s Afroditou, bohyní lásky a krásy.
Námět mě napadnul při poslouchání Flora's secret od naprosto úžasné a nezapomenutelné Enyi.

Doufám tedy, že se Vám jak písnička tak i obrázek zalíbí.
Vae Slovča :)


*Dbejte prosím na autorská práva!

Tutorial plyšový Jake z Adventure time

10. února 2013 v 10:43 | Slovanka |  Moje výtvory
Zdravím všechny návštěvníky! Blog se nám trochu změnil. No, spíše hodně. A v nejbližší době se chystá znovu měnit, duch desingu však zůstane stejný. Dneska bych se ráda s Vámi podělila o to něco málo, co jsem kdy na šicím stroji ušila: Plyšový Jake z kresleného seriálu Adventure time, o kterém jsem nedávno napsala recenzi.
Doufám tedy, že všechno bude pochopitelné - kdyby ne, nebojte se optat dole v komentářích.
Vaše Slovča

Na co všechno Jakea můžete použít:
- součást cosplaye
- polštář
- plyšák
- na okrasu neboli "pro potěchu oka"

Na svého vlastního Jakea budete potřebovat:
- kompletní šicí stroj
- nitě nejlépe žluté, černé a bílé barvy
- špendlíky a křídu
- malý polštář, kterým Jakea naplníte
- kousek bílé látky na oči
- kousek černé látky na nos a oči
- žlutou látku (velký kus)

Hledáme se

9. února 2013 v 21:06 | Slovanka |  Moje promluvy
Někteří si možná všimnou, ale pro ty, co můj blog nikdy nenavštívili, to bude lepší raději ukázat. Tam, kde obvykle končívá menu, se totiž zjevilo něco nového, tedy aspoň pro některé.
Známky obvykle moc českých blogerů nepoužívá a málokdo ví, na co vlastně jsou.
Stamps (= známky) představují to čím jste - co sledujete, čtete, čeho se zastáváte, co milujete i nešnášíte. Kam patříte, jaké hobby máte. Známky jsou tu pro nás, abychom si mezi neuvěřitelným spletencem internetové sítě našli někoho podobnému nám. Někoho, koho ačkoliv neznáme, patří mezi naše řady.
Funce známky je opravdu jednoduchá: Máte rádi vaření? Nemáte rádi ranní stávání? Milujete čokoládu? Nebo prostě jen podporujete pořádný metal? Tak si prostě vlepte na blog známku a ukažte to světu! :)


Původně tento nápad vznikl na téhle dobře známé stránce: deviantart.com
Tato stránka napomáhá lidem kolem světa šířit svoje díla.

A právě Deaviant stamps (Deviant známky) jsou jedním z jejich myšlenek. Ne, opravdu si nemusíte vyrábět známky pokaždé, když se vám něco zalíbí. Deviantart je jich totiž plný. Stačí jen hledat a určitě naleznete, co potřebujete...
Vaše Slovča