Srpen 2013

Vzdávám se

30. srpna 2013 v 20:27 | Slovča |  Moje výtvory
Zdravím všechny! Dneska jsem jela vlakem do Frýdku-Místku a zabila tím celý den, a tak jsem neměla čas sem hodit svůj poslední výtvor - spíše jeden z posledních výtvorů. Svoje obrázky nepojmenovávám, ale něco jsem do nadpisu napsat musela. "Vzdávám se" byla myšlenka obrazu, ale co si pod tím představíte už je jen na Vás. :)
Vaše Slovča :)


Tonari no Kaibutsu-kun

28. srpna 2013 v 18:12 | Slovča |  Anime recenze
Ahoj všem! Nebýt toho, že sem obvykle dávám všechno, na co právě dokoukám, recenzi tohole anime bych se nejspíš vyhla. Asi začínám být příliš lenivá. :D

Shizuku Mizutani zrovna nastoupila na střední školu. Jejím jediným cílem je mít ze všech nejlepší známky. A tak na místo hledání přátel a snahy zapadnout do třídního kolektivu pouze studuje. Její každodenní studijní rutinu však naruší Haru Yoshidou, kterého všichni znají jako rváče a záškoláka. Ve skutečnosti je ale Haru citlivý a trochu naivní klučina, a tak se oba dva brzy spřátelí, a jak už to bývá, láska na sebe nedá dlouho čekat.


Sukitte Ii na yo

28. srpna 2013 v 13:53 | Slovča |  Anime recenze
Zdravím! Jak jsem slíbila, jsem tady s recenzí :)

Šestnáctiletá Tachibana Mei vždycky byla uzavřená do sebe. S nikým ve třídě nikdy nepromluvila ani se jinak neprojevovala. To se však jednoho dne změní. Zvláštní shodou událostí se seznámí s Kurosawou Yamatem, nekrásnějším klukem na škole, a oba dva se do sebe zakoukají. Ale bez problémů se neobejdou, zvláště díky Yamatovým ctitelkám, které nemůžou přenést přes srdce novou, nepříliš oblíbenou a hezkou Yamatovu přítelkyni.


Moje první video

25. srpna 2013 v 21:58 | Slovča |  Videa a trailery
Tak se nějak stalo, že jsem se dostala k programu, který mi dovoluje videa upravovat. A jelikož bylo mým snem prostě nastříhat nějaké fan video (fan jako fanouškovské), ještě ten večer jsem se o jedno pokusila. Vybrala jsem si první fandom pod nosem, a to Sukitte Ii na yo, na které udělám recenzi hned po tomto článku. (Tedy spíše, až se k tomu dostanu >.<)
A ouha, jak se jsem záhy zístila, pro pořádné dramatické amv je třeba vybrat jiné anime! Přeslazená romantická komedie očividně nechtěla dodat dostatečné množství vhodných scén.. No, však sami uvidíte..:)
Vaše Slovča :)

PS: Pro příště zkusím něco hraného. Co třeba Sherlock Holmes - Hra stínů?

PPS: Nikomu nedoporučuju stříhat otitulkované video. Je to peklo.


Sledujte v HD, prosím :D
Kamisama Hajimemashita

20. srpna 2013 v 20:38 | Slovča |  Anime recenze
Zdravím všechny! Ráda bych ještě za čerstva uvedla Kamisama Hajimemashita, protože jsem ho dokoukala dneska dopoledne a připadá mi, že čím dřív se s vámi o něj podělím, tím líp.

Nanami je obyčejná studentka střední školy. Její trable začnou ve chvíli, kdy jí opustí otec a zanechá jí jenom dluhy. Nanami vezmou i dům, a tak nemá kam ani složit hlavu, dokud se jí nenabídne neznámý muž. Na oplátku, že ho Nanami zachránila před psem, jí daruje svůj dům. Když ho ale Nanami podle instrukcí najde, zjistí že jde o svatyni. Už se chystá odejít v dojmu, že jde o hloupý žert, ale nakonec přeci jen vejde dovnitř. Kupodivu ji tam čekají hned tři kouzelné bytosti: Onikiri, Kotetsu a vlčí démon Komoe, od kterých se dozví, že se stala novou bohyní země. No, a jak to u démonů bývá, Komoe si Nanami moc nerozumí, i když jenom ze začátku... :)


K (K-Project)

19. srpna 2013 v 20:48 | Slovča |  Anime recenze
Po dlouhé době jsem zpět, pro tentokrát s dávkou nových či starších seriálů, které mi během konce školního roku a prázdnin padly do oka. Jedno z posledníkch je právě K. Určitě si nenechte ujít video! :)

Project K je zasazen do světa velice podobnému tomu našemu. Technika je však modernější a společnost ovládá sedm králů s nadpřirozenými schopnostmi, kteří se obklopují vlastními gangy a organizacemi a vedou mezi sebou války.
Hlavním hrdinou je naprosto obyčejný chlapec Yashiro Isana. Studuje na vysoké škole Ashinaka, která leží na odlehlém ostrově. Jednou při pochůzce po městě se mu ale v patách objeví gang červeného krále, který se ho chystá bez vysvětlení zabít. Na poslední chvíli ho zachrání vazal bývalého bezbarvého krále. Situace se vysvětluje. Shiro byl zachycen na videu, jak vraždí jednoho z gangu červeného krále. On si nic takového nepamatuje a trvá na tom, že to není on.
Ale jediný způsob, jak si zachránit krk, je prokázat svou nevinu.


Můj verdikt: Anime má snad jenom dvanáct dílů, takže není příliš dlouhé. Mě se zdá, že nebylo příliš promakané, na to jak dobrou myšlenku mělo - ze sedmi králů se tam o některých anich nezmínili. Rozuzlení ale bylo pěkné a anime jako celek mi ničím nelezlo na nervy, i když naopak, pro změnu mě nadchlo jen párkrát. Bojové scény byly moc pěkné, vztahově postavy často nedotažené (zkrátka se pro ně nenašlo dost prostoru - nic jsme se o některých nedozvěděli) a hudebně obyčejné. Tohle anime bych nabídla jako oddychovku; spíše ale pro děvčata.