Září 2013

Sketchdumb

14. září 2013 v 16:13 | Slovča |  Moje výtvory
Někdy prostě kreslím věci, co za moc nestojí, a tak je namám chuť dodělat. Ale protože mi jich je líto, ráda bych je i tak ukázala světu. První dva obrázky jsou ilustrace k mým povídkám - ta první ke Kapitánovi, kterého si můžete zde na mém blogu přečíst. Ta druhá už tu není, ale snad ji někdy renovuju a navrátím do oběhu.
Doufám, že ačkoliv v nich neuvidíte umění, najdete tam aspoň myšlenku...
Vaše Slovča :)


Modrá plivnice

9. září 2013 v 18:30 | Slovča
Tahle kresba je jedna ze starších. Původně tužkou na papír, následně mnohokrát předěláno v Photoshopu a Easy Pain Tool Sai. Plivníci jsou původně malí skřítci slovenské mytologie, stejně jako třeba rarášci. Pro vlastní (OPR) RPG hru na hrdiny jsem z plivníků udělala ale sličné kouzelné bytosti podobné elfům. Jejich odstín kůže se pohybuje mezi světle zelenou a světle modrou a plivnice mají na zádech jemná roztomilá křidélka různých tvarů a barev.
Doufám, že se Vám líbí, za každý komentář budu šťastná! <3
Vaše Slovča :)


Poslední bůh

2. září 2013 v 14:54 | Slovča |  Moje výtvory
Kamarád mi ho ukázal, i když sám neměl tušení, jak se jmenuje. Prostě řek', že je to obrovská žížala s hrdličími křídly, plující oblohou námi neviděna, neboť ji uvidět je stejně podivným posláním, jako bylo pro Buddhu prozření. Při uvažováním nad jménem tohoto božstva jsem vzpomínala i na bohy jiné: Bůh, který se nesmí jmenovat, Bůh, který je jenom jeden.

Toto je bůh, který je poslední. Ať už v řadě všech ostatních bohů, neboť má nejméně uctivatelů, či pouze že je poslední svého druhu. Náš poslední bůh pluje oblohou, aby nás bez odsuzování sledoval spolu s celým světem až do konce všeho bytí...*pro křídla jsem použila: ZDE*