Červen 2014

Charlieho malá tajemství

27. června 2014 v 20:12 | Slovča |  Moje výtvory
Kresba inspirovaná scénou s filmu The Perks of Being a Wallflower. Ručně tužkou až na písmo v pozadí a podpis, které jsem dodělala v photoshopu. Musím přiznat, že práce byla moje velká srdcovka, ikdyž jsem ji dělala jen jeden večer, zvláště pak kvůli tomu, že jsem se s filmem hodně spjala.
PS: Někteří z vás si možná všimli, že jsem udělala nový design. Minulý vapadal takto. Budu strašně ráda za vaše připomínky ohledně nového designu :)
PPS: Pro ty, kteří se v budoucnosti neplánují na film podívat, nebo ho už viděli, zde je ona scéna:


Smutná servírka

22. června 2014 v 15:38 | Slovča |  Čas pro slova
Povídka, spíše vyprávění, které jsem napsala za účelem uchování vzpomínek. Vše, o čem se dočtete níže, se opravdu stalo :) Doufám, že se bude líbit ;)
Slovča :)

Ve chvílích, kdy jsem nechystala příbory, neroznášela talíře ani nestála u kasy, jsem se cítila zvláštně podivně. Lokál byl docela prázdný, tichý, bez hnutí. Myšlenky, které se mi dosud vyhýbaly, mi najednou nedali pokoj. Uvažovala jsem nad životem, nad každým dětským přáním, nad pomíjivosti bytí a zvláště pak o vlastní samotě, která se na mě lepila jako smítka prachu. Samozřejmě, že za dveřmi seděla kuchařka, unaveně vydechující jeden oblak dýmu za druhým, pozvolna si kladoucí filtr cigarety mezi rty. Taky by tu nemusel být nikdo a vyšlo by to na stejno.