Červenec 2014

Toradora

24. července 2014 v 18:28 | Slovča |  Anime recenze
Připravte se na další dávku seriálových recenzí a to nejen anime! :) A protože jich můžete na mém blogu najít víc, neváhejte a vydejte se do rubriky recenzí anime.
Vaše Slovča :)

Takasu Ryuuji je netypickým studentem střední školy. Na první pohled vypadá nebezpečně, na své okolí hází podivně temné pohledy a dělá mu problém zapojit se do kolektivu. Ve skutečnosti jde ale o starostlivého klučinu, který si poradí nejen s vařením, ale i uklízením, praním a šitím daleko lépe než mnohé z děvčat. Právě jeho světlá stránka mu jinak nedovolí, než se smilovat nad trošku mrzutou, ale hlavně agresivní Aiasaku Taigou, která žije sama bez rodičů. Ta mu totiž nešťastnou náhodou prozradí, že je zamilovaná do jeho nejlepšího kamaráda. A on jí naoplátku poví, že se mu líbí její nejlepší kamarádka. Slovo dá slovo a oba dva se shodnou, že si ke svým vysněným partnerům vzájemně dopomůžou.


Můj verdikt: Po dlouhé době anime, které se mi opravdu líbilo. A to opravdu, užívala jsem si ho až do konce. Nejspíš to bylo tím posledním animkem, které opravdu dějově stálo za nic. Nechyběla tam akce, pár milých rozkošností, ale zároveň to nepůsobilo přihlouple a nerealisticky. A konec, konec musím hodnotit 10/10, tedy až na závěr typu: Na rok musím odjet a nechat tě tu samotného/samotnou, aby se prokázalo jak vyspělá/ý jsem a jak je náš vztah nezničitelný, ale pak se za tebou v posledních třiceti sekundách dílu vrátítím, aby jsme mohli sérii zakončit.


Kaichou wa Maid-sama!

3. července 2014 v 14:26 | Slovča |  Anime recenze
Recenzí na anime očividně nikdy není dost. Proto se určitě podívejte i tady, protože jich je na mém blogu spousta ;)
Vaše Slovča :)

Misaki Ayuzawa je studentka vyšší střední školy Seika. Má šestnáct let, je talentová na spoustu věcí, ale především zastavává funkci předsedkyně školní rady. A jako první předseda ženského pohlaví - na kdysi chlapecké škole - to nemá ani trochu lehké, zvláště pak protože nesnáší kluky. Misaki si však svou pílí a sílou vůle ( zvláště pak sílou pěstí ) vybojuje mezi chlapci jejich autoritu.
Problém nastává ve chvíli, kdy na škole velmi oblíbený Usui Takumi zjistí její tajemství: Misaki pracuje jako maidka v kavárně Maid Latté, což k její roli agresivní předsedkyně tak docela nesedí.


Sword Art Online

1. července 2014 v 16:00 | Slovča |  Anime recenze
Recenze se anime se zde dlouho neobjevila, protože jsem taky dlouho na anime neměla čas. Se začátkem prázdnin jsem se ale celkem rozkoukala, a tak vám konečně můžu doporučit nějaké to anime ;)
Doufám, že vás moje anime recenze inspirují :)
Vaše Slovča :)

Vítejte v roce 2022, konkrétně v Japonsku. Technika během let o mnoho postoupila a dovolila tak vzniknout herní konzoli NerveGear, díky níž se můžete celým vědomím přemístit do hry. Prostřednictvím NerveGear se tak dostanete do virtuální MMORPG hry Sword Art Online. O hru je samozřejmě obrovský zájem. Ve chvíli, kdy se připojí obrovská vlna prvních hráčů, dojde k zablokování hry jejím tvůrcem. Nikdo nesmí hru opustit, dokud neprojde všech sto pater obrovského fantasy světa. V případě, že se někdo z reálného světa pokusí sundat jim helmu, zemřou. Pokud jejich životy klesnou ve hře pod nulu, zemřou.

Kirigaja Kazuto, který se přihlásil do SAO pod přezdívkou Kirito, byl betatester. Se znalostmi o hře se dokázal vypracovat na opravdu silného hráče. Jeho jediným cílem je ukončit hru co nejdřív, pro dobro všech, kteří ještě přežívají. A především pro ty, které miluje.