Akvaristika

Začátečník akvarista

9. října 2013 v 20:56 | Slovča
Před nějakou dobou jsem se rozhodla, že bych chtěla rybičky. A nejenom nějakou zlatou rybku v kulatém akváriu, která bez účelu plave sem tam a její život se spíše podobá vězení. To, po čem jsem toužila, bylo větší, složitější a pro začínajícího akvaristu náročnější...

A tak jsem zašla do knihovny a půjčila si vše, co mi jen ohledně začínající akvaristiky mohla nabídnout - a všechno přečetla. Jako začátečník, který je už tak vzdělaný, že si i rozumí s pokročilými akvaristiky, jsem se rozhodla udělat malé recenze a snad tak pomoc těm, kteří si nevědí rady ohledně četby, kterou by měli před vším absolvovat.

Zde uvádím tři z pěti knih, které jsem měla možnost číst a které bych zařadila mezi nejlepší...
Vaše Slovča :)

PS: Pokud rádi rybičkujete a holdujete akvaristice, neleňte a používejte rybicky.net! :3 Nejen, že zde můžete najít informace o rybičkách, šnecích, žabkách, krevetách a rostlinkách, ale můžete se optat na fóru nebo si prohlížet akvária ostatních.

1) 333 Zajímavostí pro akvaristy Autor: Karel Krček


333 Zajímavostí pro akvaristy je kniha jako stvořená pro čtenáře hladovějících po informacích. Bezpochyby bych ji zařadila mezi nejlepší, které se mi dostaly do rukou. Najdete v ní rady pro začátečníky, ale i informace, které zpřehledňují velice široké spektrum zájmů v akvaristice. Její jediný mínus je malá zmíňka o slaných akváriích, které ale pro své malé zastoupení mezi českými akvaristy až tak nevadí.

2) Vaše akvárium Autor: Dick Mills


Druhá nejlepší knížka. Zmiňuje docela ve velkém i slanou akvaristiku, pěkně rozděluje druhy akvaristiky podle typu vodu (slaná a sladká) a podle teploty (tropická a mírná). U každého je pak uvedeno množství rybek se základními informacemi. Nejvíce se mi líbilo rozdělení vodních rostlin, které bylo doplněno obrázkem - to všechno stručně a tak akorát.


3) Akvarijní ryby Autor: J. Eliáš


Jedna z méně dobrých knih. Ne, že by nebyla kvalitní a informace v ní byly mylné, ale zdály se nepřehledné. Pro začátečníky bych doporučila knihy viz výše, ale pro někoho, kdo už aspoň trochu ví, o čem je řeč, je kniha také dobrá.
 
 

Reklama