Knihy a knížky

Zuby Nehty

13. října 2010 v 21:15 | Slovča
Zuby nehty?! Devatenáct hrůzou nabitých povídek vás dokáže po večerech vystrašit tak, že neusnete... Nebo aspoň tak, že budete mít příjemný pocit uspokojení z knihy. Čestí autoři si totiž pohráli s tématy jak známými, tak naprosto cizími tak dokonale, že byste jen těžko rozeznali, že nejde o nějakého zkušeného autora španělských hororů.
Cílová rovina je jak pro odrostlejší děti, (Nedoporučuju jít pod 12-13 let) tak pro dospělé. (I když na ně to nebude mít ten hrúzný dojem).

Anthony Horotwitz - Horory na dobrou noc

13. října 2010 v 20:34 | Slovča
 Sbírka hororových povídek na dobrou noc. Nemusíte se nijak bát. I když, možná ano. Anthony Horotwitz vás poděsí hned v devíti povídkách.  Vana, Vražedný fotoaparát, Kulový blesk, Noční autobus, Harretietin hrůzný sen, Strach, Kariéra v počítačových hrách (Ta je dost dobrá.), Muž se žlutou tváří a Opíčí ucho...

Záhadné příběhy o osudu, přáních, starých věcech z obchodů, mrtvých a hlavně o hrůze...

horory

Jenny-Mai Nuyen - Nijura - Děditství koruny elfů

13. října 2010 v 20:17 | Slovča
  Nikdo jí nemá rád, všichni říkají, jak je nesnesitélná. A mladičká Nill to nemá opravdu lehké. Už odedávna mezi lidmi a elfy panuje tiché nepřátelství. A právě kříženec elfa a člověka si všechen vztek vylýže. Nill žije od malička v lidské vesnici, kam jí její matka odložila. Jednoho dne se jí stane podivná věc. Najde v díře stromu podivný kámen podobný noži.
  Od té doby je s Nill spojen nový osud.

  Světem otřásl zločin. Alrysjar, korunu elfů, ukradl člověk! Něco tak neslýchaného se ještě nestalo. Koruna se však rozpadla na dva kusy. Díky jednomu kusu může onen zlodějíček vládnou všem hahenním elfům a ty ho musí poslouchat. Ten druhý zůstal proto, aby zlého vladaře svrhl a znovu navedl starý mír. Změnil se právě v nůž, který našla Nill.

Nill se tedy vydává na dlouho cestu světem. Narazí při tom na čtveřici elfů, kteří mají stejnou cestu. Všech pět odchází jako vyslanci ke králi Korru (bahenních elfů). Jsou to rytíři a jeden z nich je dokonce princ! Nill byla šťastná.. To však ještě netušila, jak těžká její výprava a úkol bude.

nijura

Hilary McKay - Permanentní Růža

11. října 2010 v 20:31 | Slovča
 Někomu to může přijít jako opravdu divné jméno. Permanentní Růža.. Ale jeho majitelka ho má opravdu ráda a navíc je to dívka činu, která si ví vždycky rady.

  Rodinu Cassanových opustil jeden ze členů rodiny. Tom se sice nenarodil jako Cassan, ale od doby, co dům navštvil, stal se jeho nedílnou součástí. Jako člen takové rodiny musel zvládnout spoustu věcí: Pomáhat s úkoly, hlídat Růžu, umět složit Sářin invalidní vozík, vyndávat věci z pračky a nebo najít klíčky od auta. Stejně jako celá rodina taky zastával optimistickou teorii, že v případě krize se Bill Casson (tedy táta Cassanových) uvolní ze svého uměleckého života v Londýně a přispěchá domů na pomoc.  A teď, když odjel za svým vlastním tatínkem a nemocnou sestřičkou zpátky do Ameriky, nastalo rozpačité ticho.
  Růžu totiž dopálilo, že nikoho nezajímá, proč se ještě jejich kamarád nezavolal.  Někdo by přece měl zjístit co se děje! Jak se zdá, tohle pátraní bude muset Růža provést sama...

Můj verdikt:
*Další trable v podaní nejmladšího člena..  Tentokrát trochu ponurejší nálady. Konečné rozuzlení však vytváří na tváři úsměv. *

permanentni ruza

Hilary McKay - Indigo a hvězdy

11. října 2010 v 20:01 | Slovča
 Další dny s rodinou Cassanových... Banánový dům je tentokrát opleten cizími přáteli Zlaty, z jeho oken se ozývá falešná kytara a všude po zahradě ZASE pobíhají morčata.

  Indigo byl dlouhou dobu nemocný. Teď však musí do školy a  musí si zakusit další nesnáze, které mu provádějí spolužáci. Naštěstí se však objeví Tom. Zdá se jako opravdový floutek, ale veskutečnosti je skvělý, jak Růža s Indigem zjišťují. Zlata má problémy s kluky, a nejmladší člen rodiny zase s brýlema. A nakonec Sára s Šafránkou -  ty se udatně perou za Indiga a i když nemají  číselnou převahu, vyhrávají!

PS:  Taky si nesmíte nechat ujít, jak Růža tvoří na stěnu kuchyně..:)

Můj verdikt:
* Možná je to tím, že mám její knihy přelouskané nastokrát, ale ani jedna její kniha mi nepřipadá méněcennější. Tak je to i s Indigem a hvězdami. Stále zůstávají v mé paměti..:) *

indigo

Hilary McKay - Šafránčin anděl

11. října 2010 v 19:47 | Slovča
Bylo nebylo, žila jedna střeštěná rodina, která bydlela v domě zvaný Banánový. Maminka trávila svůj hektický život v kůlně s sedačkou a kávovarem. Živila se malířstvím. Malovala psi a kočky, učila po školách. Tatínek v Banávovém domě pobýval jen občas, když přijel ze svého nóbl života v Londýně. Byl to totiž taky malíř, jen měl opravdový ateliér. Doba, kdy si odložil ze svého běžného života, nastala většinou, když došli rodině Cassanových poslední zásoby jídla a nebo se stal nějaké malér.
Ale teď už konečně o hlavních, stoprocentně aktivních členech. Zlata, ta nejstarší. Nikdy neudělá nic napoprvé. Autoškola není výjimkou. Pěstuje spoustu morčat na zahradě. Růža, nejmladší z rodiny. Maluje, má podivný nápady. Jako malá byl hodně nemocná, přesto je plná energie... a Indigo! Čte plno knih, má trable ve škole... A přál by si být polárníkem...
A Šafránka. Knížka začíná v době, když jsou ještě Cassanovi mimina. Všichni totiž mají jména podle vzorníku barev - Zlatá, Permanentní Růžová (Růža), a taky Indigo (- tedy tmavě modrá) , ale šafránová nikde. Tehdy se Šafča dozví, že je adoptovaná. Jak bádá, dohledá se, že jí děda odkázal jakéhosi kamenného anděla, na kterého si mlhavě vzpomíná ve svých snech. A tak i s Sárou, svojí nejlepší kamarádkou, kujou pytle. Musí totiž záhadného anděla najít!

Můj verdikt:
*McKayová je moje oblíbená autorka těchto románů. Začalo to Bezdomovci, a pokračovalo rodinou Cassanových. Spisovatelka totiž vystihne každé rodinné poměry. Z knížky číší pohoda i přes všechny nesnáze. To se mi líbí. :)*

 
 

Reklama