Seriály a dorama

Faith

13. února 2013 v 16:34 | Slovča
Právě před chvilkou jsem se dokoukala na další dorama. Jde o Faith, do češtiny přeloženo víra. Doufám tedy, že se vám bude líbit...
Vaše Slovča :)

Mladý kapitán Choi Young spolu se svou družinou doprovází mladý královský pár, krále Gong Mina a princeznu No Gook, do hlavního sídla Jejího Veličenstva. Naneštěstí po cestě dojde k jejich přepadnutí a princezna No Gook je smrtelně zraněna. Choi Young proto nemá jinačí šanci, než projít Nebeskými dveřmi, které se zrovna v tu dobu otevírají, a hledat za nimi Božského lékaře. Ten jako jediný může princeznu zachránit.
Choi Young však neví, že to není nebe, ale budoucnost, odkud přivede mladou doktorku Yoo Eun Soo. Yoo Eun Soo si tak přeje jenom jediné, a to navrátit se zpátky domů. Jediné, co však tuto čtveřici hlavních postav čeká, jsou neustálé boje o krále, jeho trůn a životy jejich blízkých, o které se je snaží připravit mocichtivý Ki Cheol.

Adventure time

1. prosince 2012 v 19:15 | Slovanka
Zdravím! Aby to tady nebylo zamořené doramy, ukážu Vám něco nového..
Vaše Slovča :)

Naprosto originální seriál, jako je Adventure time, se jen tak nenajde.
Finn, třináctiletý klučina, který na hlavě neustále noší čepku s ušima, se stal hrdinou. A to doslova. Se svým parťákem a nejlepším kamarádem psem Jakeem, který mluví, zachraňuje všechny, kteří mají v problémy. Jejich každodenním chlebem je boj s monstry, vysvobozování princezen, chránění slabých a nemohocích.
Spolu s touhle podivnou dvojkou se vydáte do magického světa plného podivných bytostí a kouzel.Můj verdikt: Adventure time zatím u nás v televizi neuvidíte a mnoho z Vás o něm určitě ani neslyšelo. Jde totiž o americký animovaný seriál, vysílaný na kabelovce Cartoon Network. Bylo kolem něho dost poprasku - přestože by mělo být především pro děti, je v něm spousta narážek, situací na míle vzdálených pohádkám a další podivnosti, které jsou spíš pro odrostlejší "děti". Mě osobně naprosto učoroval.

Boys Over Flowers

14. října 2012 v 14:02 | Slovanka

Dneska bych Vás chtěla uvítat jen krátkým citátem. :)
"Přítel je ten, kdo o vás ví všechno a má vás pořád stejně rád." Elbert Hubbard
Vaše Slovča

Geum Jan Di je naprosto obyčejná studentka střední vrstvy. S celou rodinou bydlí v malém bytě, její otec pracuje v čístírně, její malý bráška navštěvuje běžnou školu. Jan Di se pilně snaží jak ve studiu, tak i ve své práci na půl úvazku, aby rodině pomohla s výdaji. Dlouho to ale netrvá a naše hlavní hrdinka je stažena do světa majitelů megakorporací a velkých umělců. Stane se to hned po tom, co je přijata na školu pro výjmečné (a především bohaté) studenty v jejím městě. A nebylo by to dobré dorama, kdyby se Jan Di schodou okolností nestala středem pozornosti čtyř neuvěřitelně krásných a bohatých vladců téhle školy. A jak asi všichni chápate, se známostí F4 přichází jen samé starosti a problémy.


Love Rain

10. října 2012 v 18:23 | Slovanka
Zdravím všechny navštěvníky, ať ty staré nebo nové. Dneska, v dobré a dílčí náladě, jsem se rozhodla zaplnit rubriku seriálů a dorama a podělit se s Vámi o své ceněné hodiny sledování. Mimochodem, DORAMA jsou seriály, ale ne jako každé jiné. DORAMA spadají do japonské, taiwanské a korejské filmové tvorby.

Doufám tedy, že se Vám bude líbit první ukázka..:)
Vaše Slovča

Seo In Ha se do Kim Yoon Hee zamiloval ve třech vteřinách. A ona do něj taky, jen kdyby si to navzájem dokázali říct. Pro své plaché povahy se o svých citech doví až příliš pozdě - Kim Yoon Hee se nechá přemluvit ke vztahu s nejlepším kamarádem své jediné lásky, Dong Wookem.
Když pak konečně Seo In Ha řekne o svých citech Kim Yoon Hee, nemají na výběr. I přes nepochopení a nenávist ze stran jejich přátel, musí zůstat spolu. Moc dlouho jim to ale spolu nevydrží. Kim Yoon He je diagnostikována smrtelná choroba a Seo In Ha je poslán na vojnu. Jejich cesty se rozdělí, ale ne navždy.

Příběh nám nečekaně skočí do doby o třicet let později. Seo Joon, namyšlený fotograf, a Jung Ha Na, veselá studentka zahradnictví, se díky náhodě potkávají tolikrát, až si navzájem lezou na nervy. Láska na sebe ale nedá dlouho čekat, a tak se ti dva do sebe brzy zamilují.
Dokonce i Kim Yoon Hee a Seo In Ha se po mnoho letech setkávají, a zdá se, že jejich láska překonala všechny nesnáze: Manželství s celkem jinými lidmi, i třicetileté oddělení od sebe. Nečekejte ale konec, neboť to nejhorší teprve přichází - Jung Ha Na je totiž Kim Yoon Heenou dcerou a Seo Joon je Seo In Haovým synem. Jestli se tedy jejich rodiče vezmou, budou z nich sourozenci!


 
 

Reklama